Doprava po ČR nad 3500 Kč ZDARMA.

Výstavy

DESIGNBLOK 2019

Eliška Lhotská představí na Designbloku novou kolekci „So“

Popraskané rty, bezmoc... Představ si život bez domova, nikam nepatříš, nikde nejsi vítán. Jedna kapka stéká po tvé tváři. Je slaná jako kapičky potu, které si stíráš svým maskovacím šátkem.
Tak...

Slyšíš praskat suchou půdu, tvoji tvář hladí paprsky letního slunce. Tak jako opuštěná poušť. Tak jako objetí Kate a Petera. Přítomnost čekání, žiješ bez cíle, tvým jediným cílem je smrt. Láska byla tvá svobodná vůle, teď musíš ctít řád.

Dotknout se proudu tekoucí vody, nechat se unášet na hladině, ponořit se a pocítit osvěžení každým centimetrem svého těla, napustit si horkou vanu... A současně strach z toho přijít o to všechno reflektuje Eliška Lhotská ve své nové kolekci stříbrných a pozlacených šperků. Ústředním motivem kolekce je kapka vody jako by zastavená v pohybu. Zdobí řetízky, náušnice a prsteny, které jako by nostalgicky připomínají pohlazení vodou, její čistotu a průzračnost. Prsteny jsou provedené v univerzální, nastavitelné velikosti a objevují se také dvojprsteny a prsteny na špičku prstu. Všechny šperky simulují hmotu vody - jsou vyleštěné a zrcadlí své okolí jako vodní hladina. Kolekce pracuje se sladkovodními perlami symbolizujícími sladkou vodu, zatímco tíhu jejího ohrožení autorka zobrazuje vzorem vojenské kamufláže, kterou vyřezává do perleti nebo jejím rastrem nechává porůst samotné šperky. „Kolekce So je taková studie vody ve hmotě. Moje vlastní óda na vodu a vize blízké budoucnosti související s ohrožením zdrojů pitné vody,“ říká autorka.

Kolekce nese název „So“ podle alba Petera Gabriela z r. 1986, které autorku inspirovalo svou melancholií.

 

6 položek celkem