Doprava po ČR nad 3500 Kč ZDARMA.

Péče o šperky

Věříme, že šperk není jen ozdobou, ale i prostředkem komunikace a uměleckým artefaktem. Nežijeme však ve slonovinové věži. Naše šperky směle noste na těle, v srdci toho, kdo Vám je dal, a na paměti mějte následující řádky:

 

Chraňte je před chemikáliemi, opotřebením manuálními pracemi či sportem, koupelnovými rituály od sprchy po aplikaci kosmetiky (parfému, laku na vlasy atd.). Ty nejjemnější a perlové by měly „usínat“ samostatně.

Uchovávejte je v suchu, v uzavřených prostorách (šperkovnicích, dózách) při pokojové teplotě a optimálně každý zvlášť.

Když je třeba, pečujte o ně a pamatujte, že různé materiály mohou vyžadovat jiné zacházení. Při údržbě našich stříbrných a zlatých šperků se vyhněte abrazivům. Doma doporučujeme čištění pomocí měkkého zubního kartáčku ve vlažné vodě s jarem. U pozlacených šperků se vyhýbejte mechanickému čištění, které může povrchovou úpravu narušit. Se silnějším znečištěním a zoxidovanými povrchy si většinou poradí až chemický čistič stříbra (např. Styl), který pořídíte v drogerii. Použít ho můžete i na šperky s diamanty či s drahými kameny z kolekce Affirmo. Nikdy by však neměl přijít do kontaktu např. s perlami nebo patinovanými šperky. Při zacházení dbejte na dodržení pokynů od výrobce a svou ochranu.

Perly? Prosíme o pozornost. Tento přírodní klenot je náchylnější vůči tlaku či oděru, kterým se při nepřetržitém nošení těžko ubráníte. Dobře zvažte, jaká dobrodružství podniknete společně. Šperky s perlou důsledně ochraňujte před všemi chemikáliemi, máčením ve vodě a vyššími teplotami (i pára nad hrncem je nenápadný nepřítel).

Nezapomeňte, šperk jsme pro Vás s láskou vyrobili, proto u nás máte navždy dveře otevřené. Rádi Vám poradíme i pomůžeme a první úpravu nepadnoucí velikosti poskytneme zdarma.